خبر خبر

افزايش دو برابري ترمينال فرودگاه شاهرود/ ظرفيت بالاي هم افزايي فرودگاه هاي سمنان براي توسعه گردشگري
.
مدير فرودگاه شاهرود با تاکيد بر فراهم شدن شرايط توسعه پروازهاي اين فرودگاه در معرفي پروژه هاي اجرا شده طي دو سال اخير از افزايش دو برابري فضاي ترمينال مسافري و فعال کردن 120 موقعيت پارک خودروي مسقف خبر داد.

مرتضي حميدپور در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام اين خبر عنوان كرد: در دو سال گذشته فعاليت هاي متعددي در حوزه خدمات فرودگاهي و ASQ انجام شده كه از جمله آنها مي توان به راه اندازي اطلاعات پرواز، راه اندازي اتاق مادر و كودك و نصب و تجهيز ترمينال به سيستم آبسردكن متناسب با نياز ارباب رجوع شامل معلولان، كودكان و بزرگسالان اشاره كرد. همچنين در حوزه خدمات فرودگاهي توانسته ايم ضمن توسعه دو برابري فضاي ترمينال مسافري، 120 موقعيت پارك خودروي مسقف را متناسب با اقليم منطقه براي استفاده مسافران و همراهان آنها ايجاد كنيم.

مدير فرودگاه شاهرود با اشاره به فعال شدن مسيرهاي هوايي ورودي و خروجي استاندارد بر اساس VOR افزود: از ديگر اقدامات انجام شده در حوزه خدمات فرودگاهي مي توان به اصلاح سيستم روشنايي هوايي بلوار ورودي فرودگاه اشاره كرد كه صرفه جويي حدود 40 درصدي در مصرف برق را به دنبال داشته است.

وي همچنين گفت: اكنون براي تمام اراضي فرودگاه شاهرود (235 هكتار) سند مالكيت دريافت كرده ايم.

مدير فرودگاه شاهرود با بيان اينكه اكنون از اين فرودگاه به دو مقصد مشهد و تهران پرواز رفت و برگشت داير است افزود: در حال انعقاد تفاهمنامه براي راه اندازي پروازهاي عسلويه و كيش از فرودگاه شاهرود هستيم.

وي همچنين گفت: ميان دو فرودگاه سمنان و شاهرود تعامل و هم افزايي خوبي وجود دارد كه ظرفيت خوبي براي توسعه گردشگري استان است و مسوولان سمنان بويژه نماينده مجلس و امام جمعه حمايت خوبي از توسعه فرودگاه هاي استان دارند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد